środa, 4 kwietnia 2018

Zielono mi - zieleń wkracza na salony!


Rok 2018 to rok koloru we wnętrzach, a, że mamy początek wiosny i zrobiło mi się zielono, dlatego pokażę Wam dzisiaj, jak ten piękny kolor odnajduje się we wnętrzach. Odcieni zieleni jest całe mnóstwo. Kilka postów wcześniej pisałam o szałwi ( LINK TUTAJ ), a dzisiaj w roli głównej mocniejsze odcienie - butelkowa zieleń oraz przybrudzony odcień zieleni (zbliżony do khaki ). 

Lubię kolorowe wnętrza, jednak zawsze wybieram kolor w wersji oszczędnej ale nie minimalistycznej: dodatki, meble czy pojedyncze ściany w mocnym kolorze. Nie jestem zwolenniczką malowania np. wszystkich ścian w jednym kolorze - to zbyt przytłaczające i po prostu niemodne. Kolor tak - ale ostrożnie, z wyczuciem, zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na tak wyrazistą barwę, jaką jest zieleń. 

Dzisiaj kilka przykładów wnętrz, gdzie zieleń wprowadzono np. jako kolor pojedynczego mebla czy też szafek w kuchni, jako kolor ściany. Będzie również kilka ciekawych inspiracji, gdzie kolor ściany zlewa się z meblem. 

Zaczniemy  jednak delikatnie :-)
Jak podkreślić wyspę w kuchni ? Właśnie poprzez np. pomalowanie jej w innym kolorze. 


źródło

źródło

Bardzo mi się podoba odcień zieleni, który nazywam zielenią khaki. Nie jest ona tak mocna, dlatego nie dominuje we wnętrzu. Tutaj wszystkie szafki pomalowane są w tym kolorze i wygląda to rewelacyjnie. 


źródło

Świetne połączenie klasycznego parkietu, dużych starych okien z minimalistyczną kuchnią w ładnej zgaszonej zieleni. 

źródło

Podobne wnętrze. Jak widać, zieleń bardzo dobrze komponuje się z drewnianą podłogą. 

źródło


Cała ściana w zabudowie w mocnym kolorze ! I znowu zieleń z drewnem, w tym wypadku stary, piękny stół na tle soczystej zieleni i duże białe okna - efekt WOW!


źródło

Jasne ściany, jasny, marmurowy blat i panel, nowoczesny, lśniący sprzęt i klasyczne szafki kuchenne z kolorze zielonym. Bardzo estetyczne, eleganckie wnętrze. 

źródło

Jeśli nie chcemy dominacji zieleni czy innego koloru na szafkach kuchennych,
a chcemy też wyjść poza biały kolor, warto pomyśleć o... pół na pół !


źródło


źródłoZabieg wnętrzarski, którego jestem fanką - ściana i meble w jednym kolorze. Moim zdaniem wygląda to świetnie. Kilka przykładów poniżej. 


źródło


Po raz kolejny połączenie drewnianego parkietu (i jeszcze moja ulubiona jodełka!) z butelkową, ciemną zielenią. No i te drzwi ! To zdecydowanie wnętrze w moim stylu!

źródło


źródło

Drzwi, ściana i komoda w jednym kolorze - podoba się Wam takie połączenie ? Mnie bardzo! 

źródło

W salonie uważajmy z kolorami. Ja lubię, kiedy kolorem oddziela się wnęki lub strefy. 


źródło


źródło


Na koniec pół na pół w łazience - ten odcień nie jest ładny, ale sam pomysł - rewelacja! 

źródło

Ciekawa jestem, czy jest Wam tak zielono jak mnie ? ;-)