środa, 17 października 2018

Moje ulubione Fronty kuchenne w stylu ShakerMoje ulubione, wymarzone fronty meblowe do szafek to te w stylu Shaker. Pewnie niewiele osób zna tę nazwę, ale na pewno, patrząc na zdjęcia poniżej, wiele osób zna ten rodzaj frontu.  Uwielbiam go za prostotę, elegancję i wszechstronność oraz ponadczasowość. Są one z jednej strony bardzo klasyczne, tradycyjne, z drugiej, pasują również do nowoczesnych wnętrz, ponieważ są bardzo proste, nieinwazyjne.
Fronty w stylu Shaker - jak wyglądają i skąd ta nazwa. To gładki panel z okalającą, prostą, najczęściej bez żadnych ozdobników i frezów ramą, zazwyczaj szerszą, kilkucentymetrową. 
W Polsce nie są one łatwo dostępne w masowej sprzedaży. W sieciowych sklepach najczęściej ta rama okalająca front nie jest jednolita - widać łączenia deseczek w ramie (poniżej), co dla mnie, ogromnej fanki tego stylu, nie jest akceptowalne :-).
źródło

Fronty w stylu Shaker można używać we wszelkiego rodzaju szafach, komodach czy drzwiach. Nie są przypisane tylko do mebli kuchennych. Ja osobiście lubię, kiedy
w domu panuje jednolitość. Jeśli zastosujemy tego typu fronty w kuchni, fajnie, jeśli pojawiają się też na drzwiach, czy szafach, komodach w  całym domu. Poniżej przykład pięknej szafki w łazience:-)

źródło

Bardzo ciekawe jest też pochodzenie tego stylu. Wywodzi się on z Ameryki
i pierwotnie styl Shaker był przeznaczony dla przeciętnych, mniej zamożnych Amerykanów. Teraz fronty Shaker możecie znaleźć w rezydencjach najbardziej możnych tego świata :-). Styl ten został stworzony przez sektę Shakers, która przywędrowała do Ameryki jeszcze w XVIII w. Specjalizowali się w produkcji prostych, lekkich mebli drewnianych. Opanowali oni technologię gięcia drewna stworzoną przez słynnego Thonneta (tego od krzeseł ) i przez lata produkowali bardzo popularne meble dla zwykłych śmiertelników. To właśnie Shakersi stworzyli proste klasyczne fronty kuchenne, które tak mnie zachwycają.

Fronty kuchenne w stylu Shaker wyglądają pięknie w każdym kolorze. Zachwycają w klasycznej bieli i jej odcieniach ...


źródło


źródło


źródłoźródło

 ...w pastelowych odcieniach zieleni, szałwi, mięty, delikatnej szarości


źródło
źródło

źródło


źródło

źródło


źródło

...czy mocnych odcieniach granatu, grafitu czy zieleni.


źródło

źródło

źródłoźródło

źródło

Świetne są też kuchnie z szafkami w dwóch kontrastujących kolorach i ten styl szafek doskonale pasuje do takiego rozwiązania kolorystycznego. Dzisiaj pokażę tylko jeden przykład, a więcej w kolejnych postach :-). 


źródło

I jeszcze na koniec  jedna ciekawostka -  Shakersi  byli również prekursorami  stosowania mebli pod zabudowę we wnętrzarstwie na szeroką skalę.


źródło
źródło


Jak Wam się podobają fronty w stylu Shakers ? Czy udało mi sie wzbudzić w Was zachwyt ?


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza