czwartek, 29 marca 2018

Koronkowa robota czyli rzecz o dekoracyjnych panelach ściennych.


Od początku działalności mojego bloga, co jakiś czas polecam polskie firmy, które "robią dobrze" :-) na polskim rynku wnętrzarskim. I tak też będzie dzisiaj, bo dzisiaj rzecz o... panelach dekoracyjnych!

Post dla fanów muzyki, nowoczesnych wnętrz i co za tym idzie super nowoczesnych rozwiązań akustycznych, które nie tylko mają spełniać swoją rolę (w tym wypadku wygłuszać pomieszczenie) ale też mają wyglądać czyli zdobić wnętrze

Urządzając swój dom czy mieszkanie, My "housemaniacy" chcemy, aby było w nim ładnie, funkcjonalnie i komfortowo. Nie zawsze to, co jest ładne, jest równocześnie funkcjonalne czy komfortowe. Nie zawsze to co funkcjonalne, jest jednocześnie ozdobą wnętrza. A przecież tak powinno być! Co ma zrobić osoba, która uwielbia słuchać muzyki, albo ma w swoim domu studio nagraniowe czy mikserskie? Brak odpowiedniego wygłuszenia w pomieszczeniu z pewnością zakłóca spokój domowników lub gorzej, sąsiadów. Dla swojego i innych  komfortu powinna wygłuszyć ściany pomieszczenia. Pytanie, jak to zrobić, aby uzyskać ten oczekiwany efekt wygłuszenia ale nie spaskudzić swoje wnętrza ? 

Na szczęście żyjemy w XXI wieku i są metody, dzięki którym możemy połączyć dwa w jednym - czyli funkcję z estetyką. W erze elektroniki, informatyzacji i chaosu informacyjnego dobrze jest mieć swój kąt, w którym poczujemy się komfortowo. Dzisiaj piszę o panelach akustycznych, które świetnie wygłuszają wnętrza ale też wyglądają nie byle jak :-). Polecam je amatorom nowoczesnych wnętrz, aczkolwiek, dzięki bardziej klasycznemu ażurowemu wzorowi, można je zastosować również we wnętrzach łączących klasykę z nowoczesnością .


Panele akustyczne Zig Zag

Bardziej dyskretne akustyczne panele boczne.

Akustyczne panele boczne


Z pewnością takie panele stanowią bardzo wyrazistą dekorację, dlatego polecałabym ten wzór powtórzyć gdzieś w domu, na innych meblach czy elementach dekoracyjnych, aby całość była spójna.
Można, na innej ścianie, powiesić panel dekoracyjny, jak poniżej. Piękna jest ta rozeta - idealny element we wnętrzu kolonialnym czy też industrialnym.

Panel dekoracyjny - rozeta Azteca PN6

W sypialni wzór ten można powtórzyć np. wprowadzając do wnętrza dekoracyjny parawan.


Panel rozdzielający - divider ażurowy biały Mantilla PR11

To jest dopiero koronkowa robota i oryginalny mebel! 
Stolik kawowy
Fajnie, że na naszym polskim, wnętrzarskim rynku pojawiają się firmy, dzięki którym mamy coraz więcej różnorodności. Takim firmom zawsze przyklaskuję i życzę powodzenia! Dzisiaj post ten przygotowałam we współpracy z Zig Zag

1 komentarz: