czwartek, 25 października 2012

Prawo Agaty - wnętrze kancelarii Agaty, Marka i Doroty.


Tak, tak, posłuchałam rad jednej z moich czytelniczek i jednocześnie koleżanek z blogosfery i oto mam....kolejna porcja wnętrz ze znakomitego pod każdym względem serialu polskiego "Prawo Agaty". Dzisiaj skupię się na najważniejszym wnętrzu tego serialu - jest to cudownie urządzona kancelaria Agaty, Marka i Doroty. Za każdym razem, jak oglądam ten serial, nie mogę wyjść z zachwytu nad jej urządzeniem.  

Chylę czoła scenografowi i dekoratorom. Przypomnę że scenografię do tego filmu robi Arkadiusz Kośmider. 
Za dekorację wnętrz odpowiada Karolina Kosicka. Ona również robi dekoracje do "Rodzinki.pl" i serialu "Ja to mam szczęście". Bravo dla tej Pani! We wszystkich tych serialach wnętrza są świetne! 


Na początek jednak chciałam Wam pokazać kamienicę, która w filmie pokazywana jest jako kamienica,
w której mieści się kancelaria głównych bohaterów. Jest piękna, nie uważacie?
Fantastyczne zdjęcia to kolejny powód, dla którego warto oglądać seriale TVN. Zaczęło się od Magdy M. Tam Warszawa została pięknie pokazana po raz pierwszy, a teraz w Prawie Agaty znowu cudowne zdjęcia miasta. A teraz już przejdziemy do pięknych wnętrz. Kilka zdjęć pokazujących prace remontowe :-).


zdjęcie


Źródło: TVN | Autor: Fot. Bartosz Krupa/ East News

zdjęcie

Źródło: TVN | Autor: Fot. Bartosz Krupa/ East News


I zaczynamy od holu, który jest jednocześnie biurem Bartka, asystenta naszych prawników.
Zwróćcie uwagę na piękne drewniane, stare drzwi wejściowe oraz szafę wnękową z drzwiami w taką harmonijkę. Bardzo to lubię. 

Całe to wnętrze jest bardzo klimatyczne. To z pewnością zasługa dość ciemnych ale nastrojowych kolorów
 i oświetlenia. Są kinkiety i dużo lamp. Mnie bardzo podobają się ogromne, dwuskrzydłowe drzwi wewnętrzne w całej kancelarii. Typowe rozwiązanie
w starych kamienicach. 


Na ścianach są sztukaterie, jest też dużo obrazów, które nadają wnętrzu klimatu, przytulności.

UWAGA! Więcej zdjęć z serialu Prawo Agaty TUTAJ!No właśnie! Drzwi, o których pisałam wcześniej, są absolutnie wspaniałe ! 

Bardzo często pokazywane ujęcie - Agata za biurkiem. Nieustannie zachwycam się wbudowanym regałami
w kolorze ściany. 


Pokój Doroty. Mamy dużo ścian z odsłoniętą cegłą w całej kancelarii. U Doroty cegły pomalowane są na biało. Jej biuro jest zdecydowanie najjaśniejszym pokojem w całej kancelarii i urządzonym najbardziej nowocześnie. Bardzo podoba mi się jej biurko.


W całej kancelarii jest mnóstwo połączeń stare z nowym, co uwielbiam. Jest to zrobione perfekcyjnie,
 z ogromnym wyczuciem. Baza bardziej klasyczna, kamieniczna ale też trochę klimatów, moim zdaniem, loftowych (zwłaszcza te odsłonięte cegły
i dużo metalicznych lamp). Natomiast meble to już totalny fusion - są klasyczne, ciężkie biurka (np. u Agaty i Marka), ale są też nowoczesne, białe z MDF-u, tak jak u Doroty czy w sali konferencyjnej.


Biuro Marka jest świetne. Tutaj praktycznie wszystkie ściany z czerwonej cegły. 

Świetny trik zastosowany na ścianach - część cegieł pomalowano na biało
i otoczono jest sztukateriami. Zwróćcie uwagę też na cudowną komodę w stylu retro, a na niej nowoczesną ale bardzo klimatyczną lampkę z czerwonym abażurem. W całej kancelarii piękna, ciemna podłoga. 

W tle kolejny pokój, tym razem na ścianach są panele. 

Wspomniana wcześniej sala konferencyjna i nowoczesny, biały stół z MDF-u. Do niego również stare krzesła "antyki" :-) odświeżone  i pomalowane jasną farbą a siedziska obite tkanina. Super patent.

Świetne ujęcie. Sala w pełnej krasie. 

I znowu drzwi do szafy w harmonijkę. 
I jak Wam się podoba druga porcja wnętrz z Prawa Agaty ?
Ja za każdym razem, kiedy oglądam ten serial, znajduję kolejne cudowne pomysły i inspiracje.
Nie wiem jak Wy, ale moim zdaniem, powinniśmy zacząć przyznawać jakieś nagrody dekoratorom serialowych wnętrz. Pani Karolina Kosicka, z pewnością znalazłaby się na pierwszym miejscu.

Wkrótce będą mieszkania z serialu :-)
Pozdrawiam !