piątek, 3 listopada 2017

Heksagon (plaster miodu) - to wzór, który może zagrozić popularnym płytkom Metro


Stali cztelnicy mojego bloga na pewno wiedzą, że uwielbiam płytki Metro. Za co? Za ich neutralność, uniwersalność, wszechstronność, prostotę i ponadczasowość. Jednak, jak to zazwyczaj bywa - im coś jest bardziej popularne, tym coraz szybciej zaczyna się nudzić, zwłaszcza osobom, które, tak jak Ja, pasjonują się tematem urządzania wnętrz. Zaczęłam więc szukać czegoś, co będzie inne niż wszechobecne płytki Metro, jednocześnie posiadając opisane przeze mnie wcześniej cechy.  I...znalałam aż kilka wzorów, które mają wszystkie te cechy płytek Metro, o których wspominałam
i dodatkowo mają jeszcze atuty, które, moim zdaniem,  biją słynne "cegiełki" na łeb na szyję. 

Dzisiaj pokażę pierwszy z wzorów - Heksagon (nazywany również jako plastrem miodu)! Dlaczego może on śmiało konkurować
z popularną cegiełką? Po pierwsze, jest ładniejszy, bardziej ciekawy i moża go wykorzystać nie tylko w płytkach, ale również w tkaninach, tapetach i wielu innych elementach dekoracyjnych. Dywan z wzorem plastra miodu może wyglądać świetnie, a już z wzorem cegiełkowym - niekoniecznie. Heksagon jest też wzorem zdecydowanie bardziej dekoracyjnym, wyróżniającym się, jednocześnie bardzo eleganckim, prostym
i uniwersalnym. Podobnie jak wzór cegiełkowy, nie przytłoczy wnętrza, ale wygrywa zdecydowanie w kategorii Uroda. Temu wzorowi poświęcę kilka postów, gdyż, moim zdaniem, warto! Dzisiaj pokażę plaster miodu na płytkach w kuchni, zarówno na ścianie jak i na podłodze.


źródło
Największą zaletą tego wzoru jest jego uniwersalność. Mamy bardzo nowoczesne, geometryczne płytki heksagonalne, zarówno na ścianę jak i na podłogę, które świetnie się prezentują we wnętrzach bardzo nowoczesnych, ale mamy też Heksagony w stylu vintage, czy w wersji terakota, idealnej do starych domów na wsi. 
Zobaczcie, jak plastry miodu odnajdują się w kuchniach nowoczesnych i bardziej klasycznych, zarówno na ścianach jak i na podłodze.  

Zaczynamy od ścian. Zobaczcie, jak elegancki i neutralny jest ten wzór. Trochę jak mozaika, ale, moim zdaniem, ciekawszy. 


Warto zwrócić uwagę na kolor fugi w kuchni poniżej. Kontrasująca z bielą płytki czerń wygląda bardzo ładnie. Druga rzecz warta zwrócenia uwagi, to połączenie dość klasycznego wzoru płytki z nowowczesnymi frontami mebli. Bardzo ciekawie to wygląda. Jak wiele straciłaby ta kuchnia na uroku, gdyby, zamiast płytek, była tutaj płyta lacobel.  
Bardzo fajna stylowa mieszanka panuje w tej kuchni. Lubię to!

źródło

Płytki heksagonalne świetnie wyglądają nie tylko w białym kolorze. Poniżej fuga jest praktycznie niewidoczna. Fajnie przenikają się odcienie szarości. 


źródło

Kolor dla odważnych !

źródło
źródło


źródło

I kilka inspiracji dla nowoczesnych kuchni. Moim zdaniem, Heksagony wprowadzają do zazwyczaj dość monotonnych nowoczesnych wnętrz dużo charakteru. Czarne wyglądają świetnie. 

źródłoIndustrialny klimat na zdjęciu poniżej również sprzyja płytkom heksagonalnym. A dla osób, które nie chciałyby całkowicie rozstawać się z popularną cegiełką, mamy połączenie dwóch wzorów. Tym samym przechodzimy do płytek heksagonalnych na podłodze :-). 


źródło


UWAGA! Więcej postów z białą kuchnią i płytkami Metro znajdziecie TUTAJ


Heksagon świetnie odnajduje się jako płytka terakotowa. 


źródłoTa poniżej, postarzana, wygląda rewelacyjnie w połączeniu z dość surowym wnętrzem. 

źródło
źródło

I w bardziej nowoczesnym wydaniu wygląda również dobrze. 


źródło
To tyle w tym poście. Ciekawa jestem, czy ten wzór podbije Wasze serca. Moje na pewno ! 

3 komentarze:

  1. Bardzo mi się podoba ten wzór! Kojarzy mi się z pszczelarskim plastrem miodu, robi na mnie miłe wrażenie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Klasyczne białe chyba najbardziej do mnie przemawiają. Są bardzo ciekawe.

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny wzór! Bardzo mi się podoba :)

    OdpowiedzUsuń