niedziela, 29 października 2017

Żeby nie było nudy, czyli, czym ożywić białą kuchnię !



Białe szafki kuchenne nadal cieszą się ogromną popularnością aczkolwiek wszechobecna szarość wkracza również do kuchni. Ja jednak nadal wolę białe kuchnie. Uważam, że są świetną bazą dla wnętrza i pozwalają na częste zmiany kolorystyki,
co bardzo lubię. Z kolorem szarym jest podobne, aczkolwiek zalew szarych wnętrz ostatnimi czasy, spowodował u mnie awersję do tego koloru.

Biała kuchnia sama w sobie może powiewać nudą, a tego nie lubimy, dlatego dzisiaj pokażę, jak można ożywić kuchnię, w której bazę stanowią białe szafki.


Subtelne wprowadzenie kolorów - kuchenka gazowa z piekarnikiem w odcieniu niebieskiego wygląda rewelacyjnie. Do tego wyspa w kolorze drewna z ciemnym marmurowym blatem i  rośliny, które zawsze ożywiają wnętrze zielonym, soczystym kolorem. Elementem, który, oprócz kuchenki, wyróżnia tę kuchnię jest podłoga. Uwielbiam kafelki z takimi wzorami. Bardzo spójne, przemyślane wnętrze. 


źródło

W kuchni poniżej drobne elementy dekoracyjne dodają uroku i to jest najprostsza metoda na ożywienie neutralnego wnętrza. Drewniana podłoga zdecydowanie ociepla tę kuchnię.

UWAGA! - Więcej postów z białą kuchnia znajdziecie TUTAJ

źródło

Bardzo częsty zabieg w kuchniach z wyspą/ półwyspem - to właśnie na wyspie wprowadzany jest dodatkowy kolor. Ponownie podłoga z drewna wnosi bardzo dużo ciepła. 




źródło
UWAGA! Zobaczcie białą kuchnię Madeline w serialu WIELKIE KŁAMSTEWKA

Jeśli mamy dużo przeszkleń - warto wykorzystać wnętrza szafek. Łatwy sposób na wprowadzenie koloru.


źródło

Kolor w dekoracjach, czy meblach wolnostojących to kolejny łatwy trick na wprowadzenie koloru.

źródło



źródło



źródło

To jedna z moich ulubionych kuchni. Dywan robi całe wnętrze :-).

źródło






Niewiele potrzeba, aby wprowadzić kolor do neutralnego wnętrza. Ja uwielbiam dywany, tkaniny, więc to mój ulubiony sposób na ożywienie neutralnego wnętrza. Ciekawa jestem Waszych pomysłów.