niedziela, 29 października 2017

Żeby nie było nudy, czyli, czym ożywić białą kuchnię !Białe szafki kuchenne nadal cieszą się ogromną popularnością aczkolwiek wszechobecna szarość wkracza również do kuchni. Ja jednak nadal wolę białe kuchnie. Uważam, że są świetną bazą dla wnętrza i pozwalają na częste zmiany kolorystyki,
co bardzo lubię. Z kolorem szarym jest podobne, aczkolwiek zalew szarych wnętrz ostatnimi czasy, spowodował u mnie awersję do tego koloru.

Biała kuchnia sama w sobie może powiewać nudą, a tego nie lubimy, dlatego dzisiaj pokażę, jak można ożywić kuchnię, w której bazę stanowią białe szafki.


Subtelne wprowadzenie kolorów - kuchenka gazowa z piekarnikiem w odcieniu niebieskiego wygląda rewelacyjnie. Do tego wyspa w kolorze drewna z ciemnym marmurowym blatem i  rośliny, które zawsze ożywiają wnętrze zielonym, soczystym kolorem. Elementem, który, oprócz kuchenki, wyróżnia tę kuchnię jest podłoga. Uwielbiam kafelki z takimi wzorami. Bardzo spójne, przemyślane wnętrze. 


źródło

W kuchni poniżej drobne elementy dekoracyjne dodają uroku i to jest najprostsza metoda na ożywienie neutralnego wnętrza. Drewniana podłoga zdecydowanie ociepla tę kuchnię.

UWAGA! - Więcej postów z białą kuchnia znajdziecie TUTAJ

źródło

Bardzo częsty zabieg w kuchniach z wyspą/ półwyspem - to właśnie na wyspie wprowadzany jest dodatkowy kolor. Ponownie podłoga z drewna wnosi bardzo dużo ciepła. 
źródło
UWAGA! Zobaczcie białą kuchnię Madeline w serialu WIELKIE KŁAMSTEWKA

Jeśli mamy dużo przeszkleń - warto wykorzystać wnętrza szafek. Łatwy sposób na wprowadzenie koloru.


źródło

Kolor w dekoracjach, czy meblach wolnostojących to kolejny łatwy trick na wprowadzenie koloru.

źródłoźródłoźródło

To jedna z moich ulubionych kuchni. Dywan robi całe wnętrze :-).

źródło


Niewiele potrzeba, aby wprowadzić kolor do neutralnego wnętrza. Ja uwielbiam dywany, tkaniny, więc to mój ulubiony sposób na ożywienie neutralnego wnętrza. Ciekawa jestem Waszych pomysłów. 

1 komentarz:

  1. Kolorowe krzesła lub hokery to też może jak widać być bardzo dobry pomysł.

    OdpowiedzUsuń