czwartek, 17 maja 2018

Modny kolor - granat we łazience!


W ciągu ostatnich lat we wnętrzach rządziły i nadal rządzą szarości i biele. To ma się zmieniać! Już w tym roku trendsetterzy mówią o powrocie koloru i... całe szczęście :-).  Niech sobie te biele i szarości będą bazą, ale na tej bazie pokażmy trochę koloru. Niech te nasze domy nie będą takie nudne i podobne do siebie! 

Wprowadzenie nawet jednego koloru naprawdę zmienia wnętrze, czyni je bardziej ciekawym, osobistym. Ja lubię kolory i nie wyobrażam sobie mieszkać jednolitym, monochromatycznym wnętrzu.

Kiedyś wolałam ciepłe barwy. Obecnie jednak, z wiekiem :-), coraz bardziej przemawiają do mnie zimne odcienie, np: granatu czy zieleni. Pewnie to się zmieni jeszcze sto razy, ale dzisiaj stawiam na ...granat! 

Mój ulubiony odcień granatu to ciemny, stonowany z nutą szarości - nazywam go brudnym granatem. W języku angielskim jest taka fajna nazwa "navy blue" - marynarski granat. Wygląda on naprawdę świetnie we wnętrzach - jest mocny, ale stonowany, nadaje wnętrzu elegancji, ale nie jest snobistyczny. Można go też łączyć z wieloma innymi kolorami, które dodawałabym jako uzupełniająe w dodatkach, dekoracjach - róże, żółcie, czerwienie, pomarańcze. Wszystkie te kolory bardzo ładnie komponują się z granatem, a jednocześnie wygląda on dobrze w zestawieniu z bielą, szarością czy beżem. 

Mnie granat najbardziej podoba się w łazienkach. W połączeniu z bielą nadaje pomieszczeniu czystości i elegancji. To ciemny kolor, więc trzeba go umiejętnie dawkować. W łazience poniżej pomalowano nim górną część ścian. Powtórzono go na przepięknej terakocie. Moim zdaniem łazienka wygląda obłędnie! Często, zwłaszcza w łazienkach albo w kuchniach granat łączony jest z złotem - np. ze złotą armaturą. źródło

Dobrym zabiegiem jest przenoszenie koloru na meble, zwłaszcza w łazienkach. Na ścianach biała glazura, a w meblach i dodatkach inna barwa- w tym wypadku piękny granat na szafce pod umywalką ze złotymi gałkami i armaturą. Całości dopełnia okrągłe lustro w złotej ramie. 


źródłoźródło
Granat współgra też z czernią. Takie zestawienie, jeśli tej czerni dawkujemy, wygląda bardzo dobrze. Armatura może być w tym wypadku zarówno chromowana jak i złota, a nawet czarna. Oto kilka przykładów. 


źródło


źródło

To jedna z moich ulubionych łazienek. Przepiękny odcień granatu w połączeniu z bielą, czernią
i złotem. Prostota i elegancja ! Wow!


źródło

Poniżej przykład, jak małą toaletę można urządzić bez kafelków - tutaj również ładny odcień granatu. 
źródło


Właściwie nie jestem pewna, czy ten kolor ściany to szary z domieszką granatu czy granat z domieszką szarości. Nie ma znaczenia - tak czy siak całość jest świetna. Część "mokra" w kafelkach o bardzo delikatnym, piaskowym kolorze a część "sucha" w kolorze granatowo/szarym. Bardzo fajny zabieg ujednolicenia tej części jednym kolorem zarówno na ścianie jak i suficie. Czarne ramy kabiny dodają smaczku - inaczej pomieszczenie mogłoby być trochę nudne. Na podłodze drugi mocny akcent - nowoczesny geometryczny wzór. Tutaj osobiście nie jestem pewna - czy te kafelki to nie za dużo. Ja chyba wolałabym jednak coś jednolitego - może właśnie drewno, które zostało wprowadzone w meblach. 

źródło


W łazience poniżej mam podobny dylemat - czy to szary czy granat z szarością :-).  W innym stylu niż poprzednia, ale tutaj również jeszcze bardziej projektant zaszalał z kafelkami na podłodze :-). 

źródło
Na koniec kilka bardziej tradycyjnych łazienek, gdzie również króluje granat. Widzę takie łazienki w domku na wsi :-). 

źródło
źródło


źródło

Ciekawa jestem, które łazienki najbardziej Wam się podobają. Te eleganckie, z dodatkiem złota czy czerni, nowoczesne z ekstrawaganckimi kafelkami na podłodze czy te bardziej swojskie, w domku na wsi ? A granat ? Lubiecie ten kolor we wnętrzach ?

4 komentarze:

  1. Jest pięknym tłem przy białych płytkach i złotych dodatkach. Iwona J.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uważam że taki kolor świetnie wygląda w łazience, fajnie tez wyglądają fronty od mebli w granacie. Właśnie jestem w trakcie remontu łazienki i zastanawiam się nad zakupem wyposażenia tutaj: https://www.ole.pl/bateria-lazienkowa-do-prysznica-bisk.html , ale taki kolor według mnie bardzo dobrze pasuje do łazienek.

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam ten kolor. Meble w takim kolorze wyglądają bajecznie, ale pewnie widać na nich każdy pyłek, co skutecznie mnie zniechęca do zakupu. Super wygląda na jednej czy części ściany.

    OdpowiedzUsuń