poniedziałek, 10 grudnia 2018

Przepiękny, nadmorski dom w serialu "Prawda o sprawie Harry’ego Queberta"!

Patrick Dempsey, serialomaniakom znany jako Derek z serialu Grey's Anatomy (Chirurdzy), w tym roku pojawił się w głównej roli w mini - serialu  "Prawda o sprawie Harry’ego Queberta" na podstawie bestellera Joela Dickera o tym samym tytule. Książkę polecam, jest świetna. Polecam też serial - również świetny. Ale dzisiaj nie o fabule, nie o czarującym Patricku Demspey, tylko o jednym z największych atutów tego serialu czyli o wnętrzach.
Akcja serialu toczy się w przepięknej nadmorskiej scenerii miasteczka Sommerdale w stanie Main (stan Nowej Anglii, położony w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego). 
Cudowne nadmorskie klimaty tworzą bardzo przyjemną atmosferę tego serialu. Jednak to, co mnie zachwyciło najbardziej, to imponujący, utrzymany w nadmorskim stylu, dom Harry’ego Queberta, o którym dzisiaj ten post. 

Harry mieszkał na cichym odludzi na skraju lasu nadmorskiego lasu w domu z kamienia i sosny z tarasem, który wychodzi na niekończącą się plażę. Dom jest ogromny, 
z dużymi drewnianymi tarasami, otoczony cudowną przyrodą. 


Poniżej zdjęcia z przodu domu. 
Główni bohaterowie schodzą na ogromny drewniany taras w widokiem na ocean. I jeszcze zdjęcie z tyłu domu i już zaproszam Was do środka. 
Cały dom utrzymany jest w jasnych, delikatnych barwach. Sporo drewna, pięknych tkanin, starych mebli i wysublimowanych dodatków. Na ścianach boazeria angielska w jasnym, nieinwazyjnym kolorze. Nadmorski styl domu przypomina wille w słynnym stylu Hamptons. 
Neutralne barwy przełamywane mocnymi kolorami - sofy w pięknym odcieniu niebieskiego, nawiązującym do koloru oceanu. Drewniane podłogi  i piękne dywany to kolejne elementy wystroju wnętrza, które robią klimat.

Dzięki użyciu tych samych kolorów na ścianach, wbudowanych meblach, regałach, boazerii angielskiej na ścianach w całym domu, jednolitej podłodze, wnętrze jest bardzo spójne, idealne do wyeksponowania pięknych dodatków. Lubię takie domy. Panuje w nich poczucie harmonii, spokoju; są eleganckie,ale nie zimne, bezosobowe. Dużo okien. To oczywiste w domu położonym nad oceanem. Aby jednak zapewnić sobie prywatność, mamy piękne firany i kolorowe zasłony. 


Przenosimy się do najładniejszego, moim zdaniem, pokoju w tym domu - biblioteki. Taka biblioteka to moje marzenie. Zaprojektowane i idealnie dopasowane do wnętrza regały wyglądają rewelacyjnie.
I biblioteka w pełnej krasie. Zwróćcie uwagę na lampy i fotele . To jest chyba moje ulubione ujęcie z tego domu !Jeśli lubicie domy w takich klimatach, zapraszam was do lektury moich postów ( serial Zemsta , drugi dom w serialu Zemsta, Wielkie kłamstewka, Lepiej późno niż późniejOch życie )I jeszcze ujęcia gabinetu. Tutaj oprócz mebli, dywany w roli głównej. I żegnamy się z Harrym. Mam nadzieję, że podoba się Wam ten dom. Ciekawa jestem Waszych opinii. 
P. S. Cudowny kominek, prawda ? 
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza