niedziela, 11 marca 2018

Boho - ten styl będzie modny w tym roku!

Znawcy przepowiadają powrót koloru do wnętrz w 2018, a jak kolor, to koniecznie warto przyjrzeć się Boho, który bardzo lubię, ponieważ to bardzo osobisty styl, nadający wnętrzu indywidualny, niepowtarzalny charakter. Moim zdaniem, to również bardzo trudny styl, ponieważ wymaga od właściciela mieszkania czy domu ogromnego wyczucia, ale też zaangażowania, bo, aby  urządzić dom w Boho, trzeba naprawdę poświęcić temu dużo czasu. 


Boho to połączenie stylu etnicznego, rustykalnego, vintageorientalnegoTo wyszukiwanie unikalnych, wręcz pojedynczych, często  ręcznie robionych perełek 
w nietypowych miejscach. Z pewnością nie urządzimy swojego domu w tym  stylu, odwiedzając kilka sieciowych sklepów z wyposażeniem wnętrz - to nie Boho. Bazarki, targi lokalne, handamade, second handy - to jest to! 

Boho to kolor, różnorodność, unikalność, mnogość tkanin, faktur i duża nonszalancja oraz dystans w urządzaniu wnętrz - a także, moim zdaniem poczucie humoru. Niektórzy mówią, że to taki styl, gdzie wszystko do wszystkiego pasuje, a ja uważam, że absolutnie nie. Trzeba naprawdę mieć gust wnętrzarski, aby tak połączyć te wszystkie różnorodności, żeby stworzyć z jednej strony fajne, kolorowe, artystyczne wnętrze, z drugiej nie zrobić z niego stylowej graciarni.

Skąd się wzięlo Boho? Boho - to skrót od Bohema ( la boheme - org).  To francuskie słowo oznacza cyganerię – grupę artystów żyjącą według własnych zasad.Styl rozwinął się w XVIII. Po rewolucji francuskiej wielu artystów straciło swój majątek i zmuszeni zostali do zmiany stylu życia na bardziej skromny. Nosili zniszczone, luźne ubrania. Często tworzyli własne stroje i urządzali swoje wnętrza intuicyjnie, nie zważając na modę. Najważniejsza dla nich była swoboda twórcza, wolność i niezależność. Tak właśnie powstał styl Boho zarówno w modzie jak i we wnętrzach. 


Ale dość teorii. Przejdźmy to wnętrz. Dzisiaj kilka luźnych inspiracji, ale obiecuję, że w tym roku będzie więcej wnętrz w tym stylu, gdyż naprawdę skradł on moje serce. 


Niektórym ten styl kojarzy się z graciarnią, bo rzeczywiście w wielu przypadkach tak jest - skupisko starych zakurzonych rzeczy. Ja wyszukałam takie wnętrza, które zachowują styl Boho, ale są bardziej poukładane, nowoczesne - takie modern Boho. Zobaczcie kilka salonowych inspiracji,
a później kuchnie w stylu Boho. 
źródło

Zazwyczaj ściany we wnętrzach Boho są białe - mają być tłem dla mnogości kolorów, które występują w tkaninach i dodatkach. 

źródło

źródło

Ściany pełne obrazów, grafik, zdjęć czy szkiców to również jedna z cech charakterystycznych tego stylu.

źródło
źródło


Poniżej mieszanka stylowa - klasyczne wnętrze z elementami stylu Boho

źródłoTutaj znowu mieszanka stylu rustykalnego i Boho. Bardzo mi się podoba ta kuchnia! 

źródło


źródło

Uwielbiam takie miseczki! 


źródło

Kolejna mieszanka stylowa - tym razem nowoczesna baza i dodatki inspirowane Boho !
Świetne szafki kuchenne !


źródło


Dywany - najczęściej orientalne, to również nieodłączne elementy Boho we wnętrzach. 

źródło


źródło


Jak Wam się podoba taki styl we wnętrzach? Ciekawa jestem Waszych opinii !7 komentarzy:

 1. Mi też styl boho szalenie się podoba. Nie mam do końca odwagi wprowadzić go w stu procentach do swojego gniazdka, ale węsze już dodatki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny styl :) jest kolorowo, przytulnie, artystycznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi się bardzo podoba styl boho, bo jest przepełniony naturą a do tego minimalistyczny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi się bardzo podoba styl wnętrz boho za to, że jest w nim tyle koloru i naturalnych dodatków.

  OdpowiedzUsuń
 5. Garść świetnych inspiracji :) Bardzo mi się podoba nowoczesny i kolorowy styl boho oraz minimalistyczny styl skandynawski.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo przytulne wnętrza. Lubię taki ciepły klimat. Minimalizmowi mówimy stanowcze nie :)

  OdpowiedzUsuń