wtorek, 17 października 2017

To lubię - dom na liście Domów moich marzeń!


Dom marzeń ? Oto on! Jak zwykle, surfując po sieci w poszukiwaniu inspiracji, natkęłam się na ten cudowny dom! Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że znalazłam dom moich marzeń. Ktoś może powiedzieć: ale to dom w Stanach, szukaj inspiracji
w Polsce. Niestety, prawda jest taka, że mnie nie inspirują polskie wnętrza -
w większości. Mnie zdecydowanie inspirują takie wnętrza jak to i myślę, że spokojnie możemy takie projekty wykonywać też u nas. Nie znajdziecie tutaj niczego, czego nie można przenieść na nasze polskie podwórko. 

Ten dom zachwyca od początku. Cudowny z zewnętrz, jak i wewnętrz.
Zacznijmy zwiedzanie od tego, co się dzieje na zewnętrz. Podoba mi sie elewacja
z paneli, piękne okna i spadziste dachy z ładną blachą. Uroczy ganek przed domem zachęca do odpoczynku i cieszenia się pięknem otoczenia. 

Zbudowany został w 1820 roku  i znajduje się w stanie Vermont w nowej Angli. Stan Vermont położony jest  w północno-wschodniej części USANa północy graniczy z Kanadą, na południu ze stanem Massachusetts, na wschodzie z New Hampshire, a na zachodzie z Nowym Jorkiem.Dom został niedawno całkowicie odnowiony. Wyzwania podjęli się architekci z firmy Smith & Vansant, która miała również za zadanie zwiększenie metrażu, gdyż oryginalnie był to bardzo mały domek. 


źródło


źródło
I wchodzimy do środka. 
Kilka stałych elementów, które widoczne są od samego wejścia do domu. 
1. Biały kolor okien i  stolarki w całym domu spaja to wnętrze i zdecydowanie dodaje uroku. 
2. Książki - w tym domu książki (moje ukochane) są wszędzie, począwszy od przedpokoju, po inne pomieszczenia, łącznie z łazienką i różnymi schowkami.
W nowoczesnych wnętrzach,bardzo modnych w Polsce  ostatnimi czasy, dominuje tendecja chowania wszystkiego, przez co stają się bezosobowe, bez życia. W tym domu już na pierwszy rzut oka widać życie!
3. Dywany i inne tkaniny - piękne wzory, szlachetne tkaniny to kolejny element dekoracyjny tego domu, który przyciąga uwagę.

4. Obrazy, plakaty - podobnie jak książki, są wszędzie. To też uwielbiam we wnętrzu. 
5. Stare meble - wprowadzają nastrój, którego nigdy nie uda się osiągnąć nowymi meblami, zwłaszcza tzw. "seriami" z sieciówek. Wyjątek to oczywiście IKEA - myślę, że spokojnie niektóre komody czy regały z IKEI mogłyby sie w takim wnętrzu odnaleźć. 


UWAGA! Po więcej inspirujących wnętrz zapraszam tutaj. !
Kuchnia! Duże okna na całej ścianie wyglądają wspaniale. Dodatki, bukiet świeżych kwiatów, doniczki z kwiatami, ziołami, grafika na ścianie - takie detale robią Klimat! Uwielbiam to!


Bardzo fajnie wykorzystane wszelkie schowki. 

źródło

Kredens na porcelanę to jest to! Przy tej okazji, jeśli szukacie pięknej porcelany, to zapraszam do naszego porcelanowego sklepu Zulana. :-). Myślę, że nasze kolekcje idealnie pasowałyby do takiego wnętrza.

Koniec z kryptoreklamą :-). Kontynuujmy podróż po tym niezwykłym domu.
Dużo punktów świetlnych też dodaje urody całości pomieszczenia.

źródłoźródło

To z pewnością jedna z ładniejszych kuchni, jakie oglądałam i chyba najładniejsze pomieszczenie w tym domku. Drewniana podłoga i na niej piękny dywanik, zachwyca! 


UWAGA! Zobaczcie kuchnię w filmie "Lepiej późno niż później"


źródło

W takim zlewie chętniej myłabym naczynia ;-)


źródło


Przejdźmy do uroczego salonu, w którym dominują książki  i piękne dodatki.


źródło

Sypialnia. Bardzo skromnie, prosto urządzona. 


źródło

Tutaj kolejna sypialna i kolejne królestwo książek.


źródło


Mała łazienka, a w niej, na ścianie przepiękna tapeta i kolejny schowek na książki. 


źródło


Uwielbiam tak urządzone łazienki. Dywan z pięknym kwiatowym wzorem po raz kolejny użyty w pomieszczeniu (widzieliśmy go też w przedpokoju). Malowana drewniana podłoga - nie wiem, czy praktyczna, ale na pewno ładna!

źródło
źródło


To jest studio, w którym właścicielka domu tworzy rękodzieło. 

źródło


W takim domku nie może zabraknąć pralni. Dbałość o dodatki jest naprawdę godna podziwu!


źródło

źródło

To już koniec! Jak Wam się podoba ten domek? Czy też możecie go zapisać na swojej liście domów marzeń ? Ciekawa jestem, co w nim najbardziej Wam się podoba !

źródło
Prawa autorskie do projektu należą do firmy  Smith & Vansant. Prawa autorskie do zdjęć  Rob Karosis; GC Ludwig Leskovar.

2 komentarze: