czwartek, 5 października 2017

Dom Celeste z serialu Wielkie Kłamstewka (Big, little lies)


Kontynuuję podróż po amerykańskim miasteczku Monterey, w którym mieszkały bohaterki serialowego hitu Wielkie Kłamstewka. W moim pierwszym poście pokazałam Wam dom Madeline, granej przez świetną Reese Witherspoon (jeśli chcecie zobaczyć ten dom, kliknijcie tutaj). 

Dzisiaj zabiorę Was w odwiedziny do domu Celeste Wright (Nicole Kidman) prawniczki, mamy dwóch uroczych chłopców, żony biznesmena Perry'ego(świetna rola zabójczego Alexandra Skarsgårda)
Przy tej okazji, warto wspomnieć, iż Nicole Kidman i Alexander Skarsgard dostali nagrody Emmy za swoje role w tym serialu. 


źródło

Niesamowite jest to, jak autorka scenografii do tego serialu (Amy Wells) potrafiła idealnie dobrać domy bohaterek do ich osobowości. Tak było w przypadku Madeline i tak samo jest w przypadku domu Celeste, który, moim zdaniem, jest najbardziej magicznym domem ze wszystkich, pokazanych w serialu. Taka też jest piękna Celeste - delikatna, elegancka i bardzo tajemnicza. Dom Madeline był urządzony w bardziej tradycyjnym stylu, natomiast dom Celeste jest nowoczesny. To nie jest jednak zimny, bezduszny minimalizm, ale bardzo przyjemny, ciepły dom rodzinny, urządzony
z ogromnym wyczuciem i dbałością o detale. 

Przypomnę, iż wszystkie domy, pokazane w serialu są prawdziwe. Na potrzeby serialu nie budowano scenografii w jakiejś wielkiej hali, tylko kręcono w realnych domach. W przypadku domu Celeste wyjątkowo, w studiu filmowym zbudowano m.in. sypialnię, gdyż  istniejący dom w Monterey (ceniony na 6 mln dolarów) nie był w najlepszym stanie, gdy zaczynano kręcić w nim zdjęcia. Jeden z twórców wspomina, iż na początku ekipa wybrała inny dom dla rodziny Wrightów, ale, gdy zobaczyli ten dom, a zwłaszcza widok z tarasu na morze, doszli do wniosku, że jest on idealny dla tej rodziny. 


Na początek kilka zdjęć ogromnego, nowoczesnego tarasu okalającego dom. Jest utrzymany w tym samym stylu i kolorystyce co cały dom- bardzo fajny zabieg dekoratorski. Na taras wychodzi się z olbrzymiego salonu z jadalnią. 

źródło


źródło

źródło

I wchodzimy do salonu. Widzimy ogromne okna na całej ścanie salonu. To typowe dla nadmorskich domów - tutaj liczy widok.

Cały dom jest utrzymany w neutralnych barwach ziemi, z akcentami niebieskiego, miętowego (kuchnia i łazienka)  i szarości. Kolory stanowią tło dla eleganckich, nowoczesnych mebli i wyszukanych dodatków. Prostota, elegancja  i luksus, ale takie "udomowione, bo to jednak przede wszystkich dom rodzinny. W tym niezwykle eleganckim pomieszczeniu, pomimo że nie ma zasłon w oknach, nie brakuje pięknych tkanin, które wprowadzają ciepło do wnętrza. Tapicerowany fotel, pufy czy sofy obite tkaniną są idealnie dobrane - różnią się stylem ale łączą ze sobą zastosowaniem podobnych kolorów tkanin. 

POLECAM - Więcej domów z seriali i filmów znajdziecie tutaj


źródło


W tak wyrafinowanym wnętrzu nie może zabraknąć obrazów i ...Louisa Vuitton :-). 


źródłoźródło

Kilka ujęć pokazujących dużą część dzienną, w tym również jadalnię. 

źródłoźródło
Image via HBO
źródło
I sypialnia, o której wspominałam wcześniej. Bardzo duża, utrzymana w tej samej kolorystyce i stylu, co cały dom. Przy sypialni jest ogromna garderoba i bardzo luksusowa łazienka. Zdjęcie: Hilary Bronwyn Gayle/HBO


Robi wrażenie :-)

źródło

źródło

Zdjęć łazienki jest mało. Niestety, akurat w niej kręcone były najbardziej brutalne sceny.


źródłoźródło
źródło


W kuchni, dla odmiany... sam sex :-) 

źródłoźródło
To tyle na dzisiaj. Żegnam Was pięknym wieczornym widokiem z tarasu domu Celeste. 
Napiszcie proszę, który dom bardziej Wam odpowiada. 
Dom Madeline, pokazany tutaj czy dom Celeste. 
Ja, przyznam, jestem rozdarta! 


źródło
Źr. informacji - people


1 komentarz:

  1. Te amerykańskie domy zdecydowanie coś w sobie mają :) Zainspirujesz się taką aranżacją w swoim wnętrzu mieszkalnym? Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń