wtorek, 12 września 2017

Książki w kuchni robią klimat


Obecnie bardzo modne są kuchnie, w których wszystko jest pochowane. Proste, najlepiej białe fronty, mleczna płyta lacobel i pełna zabudowa to niemalże standard w nowoczesnych kuchniach. Czy jest to ładne ? Dla wielu ludzi na pewno tak. Czy jest to praktyczne? Tak! Ale ja nie do końca dałam się wciągnąć temu trendowi. Dla mnie kuchnia, tak jak pozostałe pomieszczenia w domu, musi żyć. Amerykanie mają na to takie fajne określenie "lived in". W polskim tłumaczenu może użyłabym słowa "zamieszkałe", ale nie do końca oddaje to, o co mi chodzi.

Dla mnie kuchnia musi być klimatyczna i kropka. No bo, czy taka kuchnia, jak poniżej, może zachęcać do gotowania, pieczenia, a już nie wspomnę o jakimś wspólnym gotowaniu z rodziną czy przyjaciółmi !

Nie mówię, iż ta kuchnia nie jest ładna. Na pewno jest. Ale czy ona jest klimatyczna, taka, w której chce się przebywać ? Dla mnie na pewno nie !

Jest mnóstwo elementów, które wpływają na "klimat" kuchni. Kolory, fronty szafek, przede wszystkim dodatki . Dzisiaj napiszę kilka słów o książkach
w kuchni, które, moim zdaniem, powinny mieć w niej swoje miejsce. Z pewnością  "ocieplą" każdą kuchnię - nawet taką, urządzoną minimalistycznie.Oto kilka inspiracji.

Na zdjęciu poniżej całe to miejsce wydzielone w kuchni na biurko jest świetne - półki, plus wszystkie ozdoby, łącznie z lampką - to jest dokładnie to, o co mi chodzi we wnętrzach. Może tych bibelotów trochę za dużo; ktoś powie, że gromadzą kurz, ale... ile wnoszą ciepła, atmosfery.


Źródło

Kilka podobnych przykładów poniżej.źródło
Jeśli nie mamy miejsca na półkę, to nawet taki schowek robi wrażenie !

źródło
POLECAM! Dom pełen książek !źródło
To rozwiązanie bardzo mi się podoba.

źródło


źródło

Jeśli nie w szafkach, to tak też można ;-)

źródłoŚwietny pomysł na wykorzystanie wąskiej przestrzeni. 


źródło
źródło
I na bogato :-)


źródło

Kilka fajnych pomysłów na miejsce na książki, jeśli mamy wyspę lub półwysep. 


źródłoźródło

Jak uważacie ? Czy miejsce książek jest w kuchni ?
Jak zwykle, czekam na Wasze opinie...1 komentarz: