wtorek, 26 września 2017

Black or white ! Biało-czarne łazienki są bardzo modne!


Jestem zdecydowaną orędowniczką koloru we wnętrzach - z jednym wyjątkiem - łazienki. To jedyne pomieszczenie, gdzie tego koloru używałabym oszczędniej. Coraz bardziej podobają mi się połączenia czarnego z bielą. Oczywiście, podkreślam, że takie rozwiązanie podoba mi się tylko w łazience. W innych pomieszczeniach lubię kolor, aczkolwiek stosowany zawsze z umiarem, raczej w dodatkach, niż w stałych elementach.

Może dlatego ta biel z czernią jest idealna do łazienek, gdyż to pomieszczenie najczęściej, ze względów praktycznych, dekorujemy kafelkami, które, raz położone na podłogę czy na ścianę, pozostają na niej przez długi czas. Stąd łazienki z białymi kaflami są coraz bardziej popularne, zgodnie z trendem - baza neutralna, a kolor, jeśli w ogóle, to w dodatkach, które łatwo można zmieniać. Dzisiaj pokażę kilka propozycji łazienek, w których króluje czerń i biel, nawet w dodatkach.  Pojawi się moja ulubiona płytka Metro, ale w kilku bardzo różnych odsłonach. 

Zwróćcie uwagę, na kilku zdjęciach poniżej, na płytki na podłodze - czarne, matowe o kształcie heksagonu. Modny obecnie wzór bardzo mi się podoba. Nadaje wnętrzu wyrafinowania. 

Pierwsza propozycja - świetny pomysł w ułożeniem na całej ścianie płytek Metro w kształ jodełki. Moim zdaniem taka dekoracja sprawia, że wnętrze staje się bardziej eleganckie. Do tego matowe, czarne płytki heksagonowe i mamy ładną, elegancką bazę, która z pewnością będzie zachwycać przez długie lata. Bez żadnych dekorów, listew ozdobnych, których szczerze nienawidzę. Mniej znaczy więcej - w łazience zdecydowanie TAK! 

W 4 kolejnych łazienkach pokazuję podobne białe płytki na ściany i heksagony na podłogę, ale w każdym wnętrzu inaczej użyte. Te same materiały a efekt inny. Dla mnie super!


źródłoźródłoźródło

źródło


Kilka bardziej klasycznych wnętrz. Poniżej podobają mi się biało-czarne kafle na podłodze. Minus to zbyt duża ilość białych kafli na ścianach. Ja jednak lubię, kiedy zostaje jeszcze kawałek ściany do dyspozycji - zawsze można zmienić jej kolor, jak już znudzi mi się wschechobecna biel.


źródło

Tak jak poniżej - kafelki tylko do połowy. Taka łazienka zdecydowanie bardziej mi się podoba.

źródło

Dużo wnosi do tego wnętrza bardzo elegancka, czarna szafka oraz akcenty kolorystyczne - kwiaty, obraz. 

źródło


Zdjęcie poniżej to zdecydowanie moje klimaty. Panele ścienne zamiast kafli. Rewelacja! Bardzo elegancka łazienka, ale jednocześnie bardzo ciepła, przyjemna. Kafle na podłodze - majstersztyk!

źródło


Użycie różnych materiałów na ściany , przy zachowaniu podobnej kolorystyki, sprawia, że wnętrze jest ciekawsze, bardziej przytulne. Białe kafle tylko na ścianie z prysznicem, przy umywalce panele. Cała uwaga skupia się na podłodze, gdzie mamy również bardzo modny obecnie wzór, utrzymany w biało-czarnej kolorysyce.


źródło

I, podobnie jak powyżej, wspaniały wzór na podłodze. 

źródło

To tyle na dzisiaj. Posta kończę akcentem humorystycznym.
 No bo cóż innego można robić w łazience ;-)źródło


2 komentarze:

  1. Cudne wnętrza. Bardzo podoba mi się czerń i biel z elementami drewna :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przede wszystkim czarno-białe kafelki w łazience to klasyczny design, który świetnie komponuje się w tym wnętrzu. Masz takie zastosowania we własnej łazience?

    OdpowiedzUsuń