niedziela, 13 kwietnia 2014

Pięknie udekorowany stół to największy atut jadalni !

Witam Was po długie przerwie. Nie obijałam się, tylko ciężko pracowałam nad moim nowym projektem, który niedługo Wam przedstawię:-). Tymczasem wracam do blogowania!

Dzisiaj temat miły każdej kobiecie, mianowicie inspiracje na temat dekorowania stołu. Jedzenie to jedno z moich ulubionych zajęć, dlatego też lubię jeść na pięknie udekorowanym stole, wtedy wszystko jeszcze lepiej mi smakuje:-).


Jeśli chodzi o ozdabianie stołu, jestem zdecydowanie zwolenniczką stylu "na bogato". "Na bogato, ale oczywiście gustownie i elegancko:-). Ma być kolorowo, kreatywnie i stylowo. Generalnie nie jestem zwolenniczką minimalizmu we wnętrzach, na stole tym bardziej. Jeśli zatem ktoś szuka minimalistycznych inspiracji w dekorowaniu stołu, tutaj ich nie znajdzie!

Zawsze myślałam, że powinnam zdecydować się na jednego "głównego bohatera" . To znaczy; jeśli mam wzorzysty obrus, to wszystko inne musi być stonowane, czyli biała zastawa, skromne kwiatki. Jeśli szaleję z zastawą , np. kolorowymi talerzami, to już muszę mieć jednokolorowy gładki obrus, żeby się nie gryzło. Oczywiście jest to generalna zasada, która jest jak najbardziej słuszna, ale ja pokażę Wam dzisiaj kilka takich dekoracji, gdzie"bohaterów" jest kilku i nadal jest pięknie.

Zacznę skromniej tzn, wg tej generalnej zasady. To jedna z moich ulubionych stylizacji stołu. Mamy mocny czerwony kolor, skromny, bez wzorów bieżnik, ale co się dzieje przy zastawie stołowej!
Po prostu minami:-) Gdyby talerze były jadalne, to bym je zjadła:-). Mamy talerze okrągłe i kwadratowe; wygląda to rewelacyjne. Te kwadratowe, gładkie, ale w mocnych kolorach. Te okrągłe mają wspaniały wzór! Bravo! To jest to, co lubię. Żadna tam biała skromna, nudna zastawa. Tu się dzieje! Kolejne inspiracje będą jeszcze lepsze!

źródło

Poniżej jeszcze skromnie, ale mamy dwukolorowe talerze, serwetki w różnych kolorach i wspaniały bukiet
z żywych kwiatów. 

źródło

I kolejne, piękne inspiracje:-). W dwóch poniższych stylizacjach mamy wprawdzie tylko dwa kolory, ale ja chciałam zwrócić Wam uwagę na zastawę. Podoba mi się to miksowanie kolorów i wzorów. Jeden talerz biały, ten mniejszy już kolorowy. Fajnie to wygląda. 

źródło

Czerwony kolor na talerzu wygląda tak apetycznie:-)

źródło

I jeszcze jeden "czerwony stół". Wprawdzie mamy tu typowo bożonarodzeniową dekorację, trochę nie na czasie, ale nie mogłam się powstrzymać:-)

źródło

A teraz będzie się działo:-) 
Wiosenno-letnie stoły są najpiękniejsze:-)


Poniżej kilka niezwykłych dekoracji, ale ja zwracam Wam uwagę na tę, w lewym górnych rogu. To, co pisałam na początku. Mnóstwo kolorów, ciekawych deseni i kwiaty! Kolorowy bieżnik, talerze z ciekawym wzorem i ogromny bukiet kwiatów! 

Aż mi ślinka leci:-) 


źródło


Tutaj w podobnym kimacie. Jak pięknie wyglądają te kwiatki w słoiczkach! Takie niuanse właśnie dodają smaczku:-)

źródło


I kilka innych wiosennych inspiracji. źródło


źródło

Zwróćcie uwagę na fajną kombinację talerzy - inny kolor i wzór, a jak idealnie komponują się te sobą!


Zulana


źródłoNa dzisiaj tyle! Ciekawa jestem Waszych opinii? Wolicie stół  udekorowany "na bogato" czy minimalistycznie? 


6 komentarzy: