środa, 12 września 2012

Po raz pierwszy u mnie - wnętrza w polskim serialu


Miałam na dzisiaj inne plany. Miał być post o pięknych fotelach, ale nie! Wczorajszy seans na TVN spowodował, że musiałam fotele odstawić na boczny tor.

A to wszystko za sprawą serialu "Prawo Agaty".

źródło


To już drugi sezon tego rewelacyjnego serialu, a ja dopiero teraz piszę o wnętrzach:-(. Powód prosty! Niestety, mało zdjęć jest w sieci. Szukałam, szperałam i niewiele tego. A szkoda. Ten serial, jak i kilka jeszcze innych serialowych hitów TVN, oprócz tego, że jest rewelacyjny, ma też rewelacyjne plany zdjęciowe. Zacznę od początku.

Najpierw pozachwycam się ogólnie fabułą, scenariuszem, aktorami, a potem przejdę do wnętrz.
Świetne dialogi, dobre tempo akcji, fajne pomysły na odcinki i dobra obsada. To serial naprawdę z nawyższej półki. Aktorzy dobranie idealnie (bravo specjaliści od castingu). Każda osoba jakby stworzona do swojej roli. Agnieszka Dygant fantastyczna! Aktorka, która przez kilka dobrych lat grała bardzo charaktystyczną i łatwą do zaszufladkowania rolę
(Niania:-), potrafiła właściwie już w pierwszym odcinku totalnie się od niej odciąć i stworzyć nową, wyrazistą postać. To tylko świadczy o jej kunszcie aktorskim.
Lichota świetny. Wreszcie natrafił na serialową  rolę godną swojego talentu. Męski, z dystansem, trochę ironiczny - po prostu fajny
facet :-).

To para wiodąca, więc się na niej skupiam, ale naprawdę na wielkie brawa zasługują wszyscy (D. Widawska, T. Karolak, M.Kożuchowska
i oczywiście Pan  Marian Opania). Fajnie gra też ten młody chłopak (Michał Mikołajczak) asystenta Agaty. Oczywiście podobają mi się też ciuchy!
W jednym odcinku Agata miała na sobie cudowną skórzaną sukienkę w takim chabrowym kolorze. Marzę o takiej :-). Wyglądała w niej po prostu bosko!

Ok! To tyle dygresji. Po prostu muasiałam się trochę pozachwycać :-). Teraz zachwyty nad scenografami.
Każde wnętrze, pokazywane w serialu jest zrobione naprawdę dobrze. Na najwyższe moje uznanie zasługuje kancelaria. Nie wiem, czy tak wyglądają prawdziwe kancelarie. W swoim życiu widziałam może dwie i były okropne. Szczerze mówiąc niewiele mnie obchodzi, czy jest to zgodne z realiami czy też nie. Wiem jedno. Ten, kto zaprojektował i wykonał scenografię jest moim idolem ! Tak samo podoba mi się stare mieszkanie Agaty (pokazane
w pierwszych odcinkach 1-go sezonu), jak i to nowe, do którego przeprowadziła się, kiedy musiała sprzedać stare. Fajnie zrobili dom taty Agaty. Podoba mi się też mieszkanie Doroty z jednym wyjątkiem - wywaliłabym ten okropny skórzany "wypoczynek" -  jak nie lubię tego słowa! Niestety idealnie pasuje do tego zestawu.

Ale się napisałam. Wybaczcie proszę te grafomańskie teksty. Przechodzę do zdjęć. Od razu mówię, jest ich mało i nie oddają nawet w kilku procentach tego co, widać w serialu. Obiecuję jednak, że będę szukać dalej i jak tylko będę miała fajne zdjęcia, to natychmiast je pokażę.
I jeszcze informacja- za scenografię w serialu odpowiada Arkadiusz Kośmider - Bravo !

Krótko: świetny zagłówek - prosty pomysł. Zarzucona kapa na zagłówek obity neutralną tkaniną.

Prawo Agaty

 

Piękna, welurowa sofa w starym mieszkaniu Agaty, które było zrobione
w stylu Glamour czyli "na bogato".

źródło

W mieszkaniu w starej, warszawskiej kamienicy na podłodze musi być jodełka :-)Ten banalny obrazek nie pasuje tutaj !
Kilka zdjęć kancelarii. Są sztukaterie, piękne szare ściany, cudowne drewniane, białe drzwi, takie stare, jak to w starych kamienicach.


Surowe cegły posują idealnie do całego klimatu kancelarii.

źródłoNiestety niewiele widać. Z tyłu wbudowany w ścianę regał z książkami, kolorystycznie dopasowany do ścian. W serialu wygląda to fantastycznie.

źródło


UWAGA! Więcej zdjęć z kancelarii TUTAJ

No i mamy chabrową sukienkę, o której pisałam :-). A z tyłu w pełnej krasie ściana, a na niej wszystko, co uwielbiam. Wbudowane regały w ciemnoszarym kolorze, piękne kinkiety i kominek, obrazy, książki. To, czym zawsze zachwycam się w serialach amerykańskich - czyli "udomowienie". Urządzenie wnętrza tak, jakby naprawdę ono istaniało, a nie było tylko planem zdjęciowym. Dodam, że rewelacyjny jest też kolor ścian !
Agata Przybysz znalazła walizkę pełną pieniędzy! Co z nią zrobi?


źródło


Lubię, kiedy nowoczesność miesza się z klasyką! No i świetna stara, drewniana podłoga!


Biała kuchnia, nie wiem, gdzie to jest. Też nowoczesna, ale bardziej ciepła, no i są białe świecące kafelki:-).


Ostatnie zdjęcie, niestety w słabej rozdzielczości. To jadalnia w domu Doroty.

Kochani, to tyle niestety. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć jeszcze ciekawsze zdjęcia.
Obiecuję też zdjęcia z serialu Przepis na Życie i z kilku innych....
Czy chcecie oglądać zdjęcia z polskich seriali ?

Do zobaczenia !

Zdjęcia należą do TVN.