czwartek, 27 września 2012

Jak zaaranżować aneks jadalny w kuchni

Dawno nie pisałam o kuchniach, więc dzisiaj nadrabiam zaległości, aczkolwiek nie będzie o białej kuchni tylko o kuchennym aneksie śniadaniowym lub jak kto woli jadalnianym. Pamiętacie, jak za starych dobrych czasów, w kuchniach naszych mamy stały takie zestawy: dwie ławy wokół protostokątnego stołu, ławy często tapicerowane takimi okropnymi tkaninami. Jeśli nie pamiętacie, to proszę, oto zdjęcie dla przypomnienia :-).źródło

Na szczęście żyjemy już w trochę innych czasach, otaczają nas piękne przedmioty, wokół nas wiele inspiracji, dzięki którym możemy urządzać domy z dużo większą fantazją niż mogły to robić nasze mamy. Ja zawsze marzyłam o takim przytulnym kąciku jadalnym w kuchni, w którym na co dzień moja rodzina jadłaby wpólnie posiłki. Jadalnia jest zawsze bardziej formalnym miejscem, a taki aneks w kuchni  doskonale spełnia swoją rolę jako miejce codziennych posiłków.

Pokażę dzisiaj kilkanacie propozycji aneksów kuchnennych, które podzieliłam na 3 kategorie: aneksy z protokątnym stołem, aneksy z okrągłym stołem i wąskie wnęki przy kuchni będące taką mini jadalnią.
Przyznam, że wszystkie są tak piękne, że gdybym miała teraz wybierać, jaki kącik jadalny zaaranżować w swoim domu, miałabym ogromny problem.

Zacznę od aneksów z protokątnym stołem. Na początek jedna z najpiękniejzych aranżacji. Zachwyca mnie biała stolarka, pięknie połączona z oknami. Świetny pomysł na wnękę z książkami. Poduchy na wykonanych na zamówienie ławach przy stole. Zwracam też Waszą uwagę na drewnianą podłogę i oryginalny żyrandol.

Pinned Image


Kolejny piękny kącik, bardzo podobny w zamyśle do poprzedniego. Też moja ukochana biała stolarka, wszystko ze sobą idealnie się komponuje. Do tego przepiękne tkaniny na siedzikach i poduchy.
Małe ale do stołu. Wydaje mi się za mały.
Pinned Image
źródło
Tutaj świetnie pokazana cała kuchnia, w której jest wszystko, o czym marzę. Białe, klasyczne szafki kuchenne, wyspa, drewniania podłoga i aneks kuchnenny idealnie wkomponowany w całość.
Do tego piękny sufit !!!
 Pinned Image

Kolejna przepiękna aranżacja, tym razem bardzo elegancko. Piękna, skromna, klasyczna roleta i śliczne poduchy na siedzisku. Nie mogę nie skomentować tego niebieskiego stołu. Jest cudowny. To doskonały przykład, jak łatwo można odmienić wnętrze. To też jedna z aranżacji, które mnie urzekły.

Pinned Image
źródło
Jeszcze bardziej elegancko i nadmorskie klimaty za oknem. 
Pinned Image
źródło
I kolejna. Tym razem jednak zwrócę uwagę na niesamowity odcień zieleni na meblach kuchennych oraz imponujące, wysokie listwy przypodłogowe. Kolor ten został powtórzony na siedziskach w aneksie. No i cudowna podłoga ! 
Pinned Image
źródło
I przenosimy się do innej bajki - słodkie lata pięćdziesiąte :-). Od razu przypomina mi się film "Lakier do włosów". :-).

Pinned Image


Podoba mi się kolorystyka w tym aneksie, aczkolwiek szklany stół to chyba mega niepraktyczne rozwiązanie.
Pinned Image
żródło
Trzy ostatnie aranżacje, każda w innym stylu i kolorystyce, ale podobnie jak w poprzednich, piękna biała stolarka ozdobiona cudownymi tkaninami.

Pinned Image


 

Pinned Image
źródło

Pinned Image
źródło

I kilka aneksów z okrągłymi stołami.

Pinned Image
żródło

 Mieszanka stylowa - nie można nie zauważyć tego czarnego żyrandolu :-). Podoba mi ię to połączenie klaycznej komody, sztukaterii przy oknach z nowoczesnym stołem i krzesłami. No i te cudowne żółte tulipany !
Pinned Image
źródło

Nazwałabym ten styl country chic and  elegant :-).
Pinned Image


Pinned Image
źródło


I zupełnie inna bajka. Nowocześnie, lekko, kolorowo, ale mamy elementy klaysczne ( cokoły, stolarka), mamy też inspiracje stylem retro (lampa, krzesła).
Pinned Image
źródłoI znowu bardziej styl wiejski, ale w takim nowoczesnym wydaniu.

Pinned Image
źródło
  
Tutaj zdecydowanie zachwycają czerwone krzesła :-) !
Pinned Image
zródło

I na koniec country !  
Pinned Image
źródło

I kończymy kilkoma zdjęciami wąkich aneksów. Poniżej moja ulubiona stylizacja w tej kategorii.
Pinned Image

źródłoPinned Image
źródło

I jak Wam się podobają takie kąciki jadalne w kuchni ?
Ja już w myślach urządzam mój -).