czwartek, 31 maja 2012

Modna mięta we wnętrzach


Mięta, pistacja, turkus - trzy subtelne odcienie zieleni  mają obecnie swoje 5 minut zarówno w modzie jak i we wnętrzach. Mnie zachwycają swoją delikatnością, neutralnością, świeżością i spokojem.
O turkusie już pisałam, dzisiaj czas na miętę, która jest zbliżona znowu do pistacji, więc czasami pokażę odcienie bardziej miętowe, a czasami bardziej pistacjowe.

Mięta jest fajnym kolorem, bo można nią malować całe ściany (jako alternatywa dla bieli, jeśli ktoś jej nie lubi), ponieważ jest delikatna, dzięki czemu wnętrze w tym kolorze nie jest przytłaczające. Poza tym, do tego koloru pasuje mnóstwo innych barw. Oprócz rożnych odmian zieleni, do mięty pasują róże, fiolety, błękity, beże, korale, ale też czernie, brązy, szarości. Najczęściej spotykaną paletą barw pasującą do mięty jest przedstawiona poniżej:


źródło
Myślę, że to takie bardzo kobiece zestawienie, ale też świeże, radosne
i nowoczesne. Są to też dobre kolory do pokoi dla dzieci. Ja dzisiaj pokażę Wam miętę zastosowaną w salonach i sypialniach.

Ten klasyczny salon (poniżej) ma ściany pomalowane w takiej pistacjowej mięcie. Tutaj zastosowano złocenia (oryginalne lustro i lampy oraz karnisze) i przełamano dość sporą ilością czerni (kominek, meble, poduchy). Jest też delikatna biel i wesoły róż. Wszystko dobrane bardzo starannie, we właściwych proporacjach. Mnie zachwycają sztukaterie na ścianach i przy suficie oraz cudowne obicia fotela i sofy. Naprawdę, nie wpadłabym na pomysł obicia fotela w bardzo nowoczesne, raczej geometryczne  wzory w tak klasycznym wnętrzu. A to przecież właśnie o to chodzi: odważnie zestawiać ze sobą style, kolory, zaskakiwać, wtedy wnętrze nie będzie nudne. Jedyny mały minus to zbyt żółte złoto na karniszach. Trochę mnie to razi.

House Beautiful

Znowu mięta na całej ścianie i podobna paleta kolorów. Trochę za dużo staroci z bazaru, jak dla mnie. Podobają mi się fotele i zasłony.
źródło

A poniżej zupełna odmiana stylistyczna. Wnętrze bardzo eklektyczne - mamy nowoczesną sofę, dywan, fotele to chyba vintage i klasyczne lampy,
a świeczniki i stolik z bazarku ? :-). Na ścianie przepiękny obraz.
To też zaleta tego koloru, że on świetnie odnajduje się zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i klasycznych, bardzo eleganckich ale też
w stylu country. Zasłony chyba mnie nie przekonują.Śliczny, prosty bez żadnych bajerów regał, którego ozdobą jest właśnie kolor i przepiękne dekoracyjne dzbanuszki, buteleczki, książki.

źródło


Poniżej będą dwa zdjęcia, gdzie mięta zasosowana jest w pokojach urządzonych w stylu country. Połączenie delikatnej mięty z brązem
i drewnem wygląda przepięknie i niezwykle elegancko. Zwróćcie uwagę na te wspaniałe rolety oraz oświetlenie.
źródło

Tutaj taka mięta bardziej zielona, ale też uroczo.Jakie piękne obicia foteli! 

Salon w zupełnie odmiennym stylu- nowoczesna klasyka, a miętowe są tak naprawdę tylko poduszki. Zwracam uwagę na niezwykle elegancką kanapę
i pufę !

źródło

A teraz miętowy w sypialni. Myślę że ten kolor, podobnie jak zioła, ma takie kojące właściwości, dlatego doskonale odnajduje się w sypialni.
Na pierwszym zdjęciu w połączeniu z fioletem. Przepiękna tapicerka na łóżkach, niezwykle eleganckie rolety rzymskie i oczywiście, jakże mogłabym zapomnieć o lampach - Super !

źródło


To już kolejne wnętrze, gdzie mięta  występuje na wszystkich ścianach.
To, co mówiłam - jest to tak delikatny kolor, że nie przytłacza wnętrza, dlatego spokojnie można go stosować na wszystkich ścianach.
źródło
źródło
Pisałam niedawno o tym, jak bardzo lubię zagłówki (post na ten temat znajdziecie tutaj). Idealny przykład, jak pięknie prezentuje się elegancki zagłówek. Mięta w tkaninach, ale mnie najbardziej oczarowała ta cudowana turkusowa poduszeczka! Taka wisienka na torciku. No i te czarne lampy !
źródło
Niezwykle eleganckie, wręcz wyrafinowane wnętrze. Kolor na ścianach
i w tkaninach, biała stolarka i czarne łoże.
Na ścianach cudowne sztukaterie ! W oknach przepiękne rolety rzymskie ! Czyż nie ładniejsze od firanek ? :-)
źródło
Nowoczesny apartament z wydzieloną cześcią sypialną, w której króluje łoże z niesamowitym zagłówkiem. Nic dodać, nic ująć !
źródło
Na koniec jak zwykle coś miłego - urocza weranda! Właściwie nic więcej nie napiszę, bo po prostu brak mi słów ! Czekam na Wasze kometarze !!!
źródło

Jutro miętowe kuchnie i łazienki ! Zapraszam !

1 komentarz: