piątek, 6 kwietnia 2012

Wielkanocne stoły.


Wielkanocne śniadanie może być nie tylko ucztą dla duszy i „brzuszka”.
To wspaniała okazja, aby wszyscy jego uczestnicy mogli również nacieszyć swoje oczy piękną dekoracją wielkanocnego stołu. Tak, jak Boże Narodzenie kojarzy nam się najczęściej z ciężkimi (choć pięknymi)odcieniami czerwieni, złota, brązu i ciemnej zieleni, tak Wielkanoc to mnogość pasteli – radosnych, wiosennych żółci, zieleni, różu, błękitu w różnych barwnych odsłonach. Na stołach pojawiają się pierwsze wiosenne kwiaty (hiacynty, tulipany, krokus, żonkile). Tak naprawdę niewiele potrzeba,
 aby wielkanocny stół wyglądał świeżo i pięknie.

Dla tych, którzy nie mają czasu na szukanie w sklepach świątecznych dekoracji (ja do nich tez należę), proponuję bardzo prostą dekorację. Biały obrus (błagam, nie ten świecący, plamoodporny), biała zastawa stołowa, a dekoracją może być kilka wiosennych kwiatów włożonych do wąskich szklanek, lub, jeśli mamy wazoników, poustawianych w różnych miejscach na stole. Możemy też kupić piękne hiacynty czy krokusy w doniczkach (posłużą na dłużej) i również poustawiać w kilku miejscach
 na stole. Tutaj jedynym problemem są małe osłonki, których możemy nie mieć w domu.
 Trzeba zatem szybko podskoczyć do najbliższej kwiaciarni i tam nabyć śliczne, małe osłonki. Wiosna dopiero się zaczyna, więc przydadzą się nie tylko na wielkanocny stół.


                                          
                                                  

                                                            
                                                   

Świąteczne stoły z roku na rok stają się coraz bardziej różnorodne, zarówno kulinarnie jak i dekoratorsko. Poniżej kilka pięknych, inspirujących wielkanocnego dekoracji stołu.

Soczysty, świeży pomarańcz to barwa dominująca w tej dekoracji. Cała reszta jest niezwykle prosta – takie stylizacje są najlepsze, gdyż wystarczy tak naprawdę zmienić obrus, na przykład na zielony i już mamy zupełnie inną dekorację.
        


Na dwóch stołach poniżej dużo się dzieje - kropki na obrusach, króliczki, jajeczka, a to wszystko w cudownych pastelach - błękit jako kolor przewodni ale nie dominujący. Do tego biele, pomarańcze, róże . Do dekoracji stołowej dołączył łańcuszek króliczkowo-jajkowy oraz wiszący stroik z jajek na drugim zdjęciu. A w tle balkon i światło poranne. Cudo ! Do mnie chyba bardziej przemawia druga dekoracja; jest bardziej subtelna. A Wam która bardziej przypadła do gustu ?
Tutaj dominacja niebieskiego, ale ja zachwycam się gałązkami magnolii w imponującym szklanym wazonie, w których obowiązkowo też jajeczka. Całości dopełnia soczysty żółty, dosłownie i w przenośni :-).Bardzo kolorowa i nowoczesna dekoracja plus piękne klasyczne krzesła. Oj dzieje się tutaj, dzieje - fiolety, mocne róże, zielenie, pomarańcze, żółcie. Każdy element zachwyca. Ponieważ jestem fanką obrusów, nie mogę nie zauważyć tego mięsistego fioletowego - Super ! Do tego wiosenny bukiet i na oknie wianuszek jajeczny. Odważna stylizacja !


A może świąteczne śniadanie w ogródku? Niestety, chyba nie w tym roku. A szkoda, bo na widok tych pięknych stołów aż kusi, aby przenieść się na powietrze. Mnie zdecydowanie bardziej podoba się ten pierwszy stół. Surowy, duży blat, a na nim kolorowo, subtelnie i wiosennie
 i na luzie. Świąteczne stylizacje stołu to naprawdę ogromna gratka dla tych, którzy lubią dekorowanie. Który stół Was zainspirował ? Zapraszam do komentowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz