poniedziałek, 2 kwietnia 2012

Mój pierwszy...

 Ideę bloga już mam, nazwa wymyślona, projekt też już jest, więc nie pozostaje mi nic innego, jak przystąpić do napisania pierwszego posta. Jaki tekst powinien być tym pierwszym, bo przecież pierwszy raz jest tylko raz ! No cóż,... nie  będę zbyt oryginalna  i napiszę o tym, jakie wnętrza lubię i o jakich wnętrzach będę pisała, czyli taki standardowy wstęp do... .

Moja przygoda z wnętrzami rozpoczęła się kilka lat temu, kiedy to stanęłam przed wyzwaniem urządzenia własnego domu. Wstyd się przyznać, była to moja wnętrzarska porażka, J ale miłość do urządzania wnętrz pozostała, nie poddaję się i wiem, że jeszcze kiedyś urządzę swój dom na nowo i tym razem się uda !

Jakie wnętrza mnie zachwycają ? Pewna mądra dietetyczka powiedziała: „jestem tym, co jem”. Wyznaję podobną filozofię, jeśli chodzi o urządzanie wnętrz –  mój dom to ja,  moje pasje, zainteresowania, moja osobowość, styl życia.

Co lubię we wnętrzach ? Zapadające się sofy, piękne tkaniny, kolory,
 ale dawkowane (w dodatkach, tkaninach, dekoracjach), drewniane podłogi,
regały pełne książek, znaleziska i przeróbki, obrazy na ścianach, dywany na podłodze. 

Nienawidzę, sterylnych minimalistycznych wnętrz, także tych przeładowanych  designerskimi  gadżetami, gresu w salonie, regałów
z karton gipsu, holenderskich mebli, zestawów mebli i kompletów wypoczynkowych zwłaszcza skórzanych, tanich reprodukcji na ścianach. 
A teraz mały test. Jak myślicie, czy o takich wnętrzach będziecie mogli poczytać na moim blogu ?
                                          http://www.trendir.com/

                                         http://www.archzine.com/


A może o takich ?


                                         Interior Design 2010

Cudowne, osobiste, wygodne a przede wszystkich bezpretensjonalne,
ale dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Myślę, że te kilka ostatnich zdjęć doskonale pokazuje, jakie wnętrza będziecie mogli odkrywać na mojej stronie. Mam nadzieję, że będą one, oprócz oczty dla oka, źródłem inspiracji przy urządzaniu Waszych osobistych wnętrz. 
A w kolejnym tekście...trochę o kolorach. Zapraszam !