piątek, 27 kwietnia 2012

Jak pięknie można udekorować nasz dom kwiatami na wiosnę.

Wiosna wreszcie zawitała, mam nadzieję na dobre, więc dzisiaj będzie
o kwiatach i ich zbawiennym wpływie na nasze samopoczucie. Naukowcy
z Harvardu przeprowadzili badanie* dotyczące wpływu obecności kwiatów ciętych w domu na nasze nastroje i zachowania.

Chyba wszyscy lubimy dostawać kwiaty. Zauważyłam jednak, że rzadko kupujemy świerze kwiaty do domu tak po prostu, dla siebie. A szkoda, ponieważ okazuje się, że  kilkudniowa obecność ciętych kwiatów w domu ma na nas zbawienny wpływ - tak wykazałało harvardzkie badanie.

Po pierwsze: u uczestników badania, którzy przez kilka dni przebywali
w towarzystwie kwiatów, wzrosły uczucia współczucia i życzliwości wobec innych.
Po drugie: po kilkudniowym przebywaniu w otoczeniu kwiatów w domu, ludzie odczuwali większą energię i chęć do działania, nawet do pracy :-). Zdecydowanie poprawiło im się ogólne samopoczucie i chęć do życia, mniej się zamartwiali i odczuwali mniej negatywnych emocji.

Badający zapytali również, gdzie najczęściej uczestnicy eksperymentu ustawiali kwiaty? Odpowiedź prosta: tam, gdzie najwięcej przebywali, czyli w kuchni, jadalni i salonie.

A czy wy kupujecie kwiaty cięte to Waszych domów ? Ja zawsze staram się mieć kwiaty wiosną i latem, zimą niestety bardzo rzadko; ten brak rekompensuję storyczkami w doniczkach.
Zachęcam Was do kupowania kwiatów - jak widać, nie tylko zdobią nasz dom, ale jeszce wpływają na nasze samopoczucie. A oto kilka pięknych sposobów na udekorownie naszego domu kwiatami.

*źródło- Blooms by the box
Zacznijmy od kuchni:

via Blooms by the box

Muszę skomentować kuchnię poniżej. Jest boska ! Ja generalnie jestem zwolenniczką białych kuchni, ale ta zapiera dech w piersiach. Każdy jej element, łącznie z przepięknym bukietem kwiatów dobranych kolorystycznie do całości jest idealny. Wnętrze niby klasyczne, ale też bardzo nowoczesne - proste, grafitowe fronty, przepiękny jasny, chyba marmurowy blat, cudowne okna - biały połączony z grafitem.Tutaj okna są właściwie  nieodzowną częścią mebli ! No i te żółte dodatki ! Muszę zwrócić uwagę też na połączenie stary, drewniany stół, a przy nim plastikowy żółty stołek.
I jeszcze waga - nowoczesna, ale design taki vintage trochę !  Coś wspaniałego !!!

via Apartment Therapy

 Ta kuchnia też jest cudowna !
Witrynka z książkami kucharskimi - to jest to !

 via About.com.
via Texas Liberal


via Apartment Therapy
Już przy pierwszych zdjęciach widać jedną regułę, która będzie się przewijać dalej - prostota, zarówno w dekoracjach jak i otoczeniu, w jakim te kwiaty ustawiamy. Myślę, że kwiaty same w sobie są tak piękne i ozdobne, że jakieś dodatkowe upiększeni niepotrzebnie odwracają uwagę od ich naturalnego piękna.
Ja najczęściej dekoruję kwiatami jadalnię. Poniżej kilka dekoracji stołu w jadalni.


via House to Home
via Architects for life
via Furniture Trendzona


via Luxury Idea

A może w salonie ?

via simplystated

via Decor8blogvia Yellow Pelow


via DeLuxe -Interior

Na koniec kilka inspiracji, jak prostymi sposobami można udekorować nasz dom.
Zrywamy kilka kwiatów z naszego ogrodu, wkładamy do słoiczków i jaki efekt ! To chyba Nigella Lawson pokazała, jak prosto ozdobić stół wykorzystując słoiczki, musztardówki, szklane miseczki. Bardzo lubię takie dekoracje - proste, tanie ale efekt końcowy niezwykły ! To wszystko dlatego, że kwiaty same w sobie są tak piękne, że naprawdę niewiele potrzeba, aby uzyskać efektowne wnętrze.

via CountryLiving

via Weddingbee


via Decor8blog

Prostota i wyrafinowanie - "na bogato" wcale nie musi oznaczać drogo :-)
via about.comvia Home Dressing
Coś pięknego - kwiaty zatopione w wodzie ! Cudo !

via Wedding Chaos


 via Luv Decorating

 via Simplystated

Przedstawione dekoracje kwiatowe, na pewno zauważyliście, są bardzo proste, nie wymagają od nas specjalnych talentów florystycznych ani wydawania dużych pieniędzy na bukiety z kwiatów. Nie musimy też mieć mnóstwa wazonów - wystarczą słoiczki, butelki, kieliszki czy też szklanki. Przypominam, że, jak udowodnili Amerykanie, kwiaty mają zbawienny wpływ na nasze samopoczucie !

1 komentarz:

  1. Ciete kwiaty, a zwlaszcza te wiosenne, niosace w sobie olbrzymi, radosny, pozytywny ladunek emocji - sa moja miloscia. Moj dom jest nimi wypelniony z nastaniem pierwszych objawow wiosny, zwlaszcza tulipany kocham bardzo!

    OdpowiedzUsuń